Jak wybrać mleko dla niemowląt

Mleko modyfikowane polecane jest mamom, które z różnych przyczyn nie mogą karmić swoich dzieci piersią. Wybór odpowiedniej kompozycji mieszanki dla naszego dziecka może stanowić nie lada problem, a to wszystko ze względu na ogromny wybór mleka w proszku na półkach sklepowych. Dlatego przed udaniem się do sklepu lub apteki powinniśmy wcześniej zasięgnąć opinii lekarza pediatry, który dopasuje odpowiedni typ mleka do wieku naszego dziecka. Jeśli mama zdecyduje się dokarmiać swoje dziecko mlekiem modyfikowanym, musi mieć produkt, który spełni wszelkie potrzeby dziecka w danym wieku. 

Mleko nan 2 najlepsze dla Twojego dziecka

Mleko nan 2 powstało na bazie ponad 150-letniego doświadczenia oraz wieloletnich badań nad pokarmem dla dzieci, który będzie spełniał wszystkie rygorystyczne normy jakościowe. Dzięki najlepszej technologii grupie Nestlé udało się stworzyć wysokiej jakości białko, a także immunoskładniki jak cynk, żelazo, czy witaminy A, B oraz C. Produkt Nestlé nan 2 zawiera tylko i wyłącznie laktozę pochodzenia naturalnego. Mleko modyfikowane nan 2 jest mlekiem następnym skierowanym wyłącznie dla dzieci powyżej szóstego miesiąca życia. Tego typu mleko stanowi jeden z wielu elementów zróżnicowanej diety niemowlaka. Mleko nan 2 nie stanowi w żadnym wypadku produkt zastępujący naturalne mleko matki w pierwszych miesiącach życia dziecka. Dla naszego dziecka najważniejsza jest zdrowa, a przede wszystkim zbilansowana dieta. Karmienie piersią powinno być kontynuowane tak długo, jak to tylko jest możliwe. 

Kiedy należy podawać mleko modyfikowane naszym dzieciom?

Zdecydowanie najlepszym pokarmem dla dzieci podczas ich pierwszych dni życia jest mleko matki. Jednak nie zawsze karmienie piersią jest możliwe. Istnieje wiele sytuacji, gdzie karmienie piersią jest niemożliwe. Są też przypadki, w których kobiety w pełni świadomie rezygnują z karmienia piersią. Mogą to być sytuacje związane z pracą zawodową lub przyjmowanie leków.